Zelení a Piráti JihlavaVít Prchal

45 let
Majitel firmy NATURAL CENTRUM
Horní Kosov
člen Strany zelených
navrhující strana: SZVít Prchal(*23. 6. 1969 v Jihlavě), narodil se v Jihlavě, zde také žije a pracuje. Je absolventem hotelové školy ve Velkém Meziříčí. Je ženatý, vždy chtěl mít velkou rodinu. Se svou ženou má tři děti - Vojtěch 20 let, Alžběta 15 let a Jan 13 let. Všechny děti se aktivně věnují sportu – kopaná, malá kopaná, volejbal, rocken-roll.

Zajímá se o tématiku zdravých potravin, enviromentálního vzdělávání a principů trvale udržitelného života.

Podniká od roku 1998, kdy vybudoval prodejnu zdravé výživy a později přidal restauraci zdravého životního stylu NATURAL CENTRUM na náměstí Svobody v Jihlavě. Tato prodejna byla oceněna čestným uznáním v roce 2005 a v roce 2011 byla dokonce vyhlášena nejlepší bioprodejnou ekologického svazu Pro-bio. Společně s manželkou také provozují prodejnu přírodního dárkového zboží a čajů SLUNOVRAT na Palackého ulici.

Od roku 2001 je členem Strany zelených a od roku 2003 předsedou její základní organizace v Jihlavě. V letech 2006 - 2010 byl v komunálních volbách zvolen za tuto stranu do Rady města Jihlavy. V těchto letech byl také předsedou Komise pro životní prostředí Rady města Jihlavy, jejímž členem je dosud.

Má rád Českou republiku, zejména Vysočinu. S oblibou poznává její krásu a výjimečnost při cestách na kole i pěšky. Okouzlují ho aleje, staré cesty, mystická místa. Aktivně sportuje, hraje zejména fotbal a florbal. Ve volných chvílích čte knihy, nejraději s historickou tématikou. Miluje vůni kávy a atmosféru kaváren. V poslední době se věnuje fotografování.

Jeho prioritami jsou zdraví, zdravé životní prostředí, nezávadné potraviny a hledání vnitřní rovnováhy. O těchto tématech příležitostně přednáší pro studenty škol a pracovníky školních jídelen. Není extrémním ekologickým aktivistou, ale člověkem, který upřednostňuje zdravý selský rozum a reálný pohled na věci se všemi souvislostmi.

Má rád upřímné lidi se smyslem pro humor. Vadí mu přetvářka a pokrytectví. Fandí všem, kteří na sobě pracují, nelpí na dogmatech a také těm, kteří překážky v životě berou jako výzvu a uvědomují si, že cesta a to, co a koho na ní potkávají je skutečně důležitější než samotný cíl.

Svoje názory prezentuje veřejně v místním tisku. Přehled článků a komentářů najdete na www.zelenajihlava.cz

Veřejná angažovanost

Předseda občanského sdružení BESEDA

Člen občanského sdružení Společně pro Vysočinu

Člen Horáckého fotoklubu Jihlava

Člen Komise pro životní prostředí

Zmocněnec veřejnosti pro připomínkování Územního plánu

Zmocněnec přípravného výboru pro vyhlášení jihlavského referenda o odpadech

Kontakty

FB: https://www.facebook.com/vit.prchal

Email: info@naturalcentrum.cz

Mobil: 737 689 996
© Piráti, 2014. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.